Súhlasím
Načítavam...

OZNAM!!! - ODSTÁVKA SKLADU OD 1. - 3. MÁJA

Vážení obchodní partneri.

V dňoch 2. a 3. mája bude sklad z dôvodu odstávky elektrickej energie zatvorený. Vzhľadom na to, že v stredu 1. mája je štátny sviatok, budeme objednávky expedovať len do utorka 30. apríla. Všetky objednávky prijaté po tomto termíne, budú priebežne vybavované od pondelka 6. mája.

Ďakujeme za pochopenie.

Tím SK-PROFI BIKE

Bicykel ako darček? Prečo nie, len pozor na výber

Premýšľate nad tým, že svoju lásku či blízkeho, alebo i seba obdarujete na Vianoce bicyklom? Je to skvelý nápad, akurát musíte pri kúpe zohľadniť množstvo faktorov. Myslite však na to, že spolu s bicyklom darujete možnosť budovať si pevné zdravie a kondíciu, čo má nevyčísliteľnú hodnotu.

Na to, aby človek zmenil spôsob svojho života k lepšiemu a pozitívne ovplyvnil svoj zdravotný stav stačí v podstate začať malými krokmi. 2 až 4 hodiny týždenne sú efektívnym štartom k zmene sedavého spôsobu života. Bicyklovanie zároveň predstavuje dokonalý tréning pre svaly, je vhodný pre ľudí každého veku, čiže pokojne i pre rodičov na dôchodku, a nevyžaduje si špeciálnu fyzickú zdatnosť. Je časovo efektívne, keďže sa ním viete prepravovať z bodu A do bodu B a super na budovanie vytrvalosti, kondície a sily. Perfektné je, že necvičia len naše svaly, ale i srdce, pľúca a cievy. Zo svalovej hmoty si však vďaka bicyklu najviac posilníme prednú časť stehien a lýtka, bicepsy a tricepsy. Tiež trénujeme koordináciu a stabilitu.

Foto: shutterstock.com 

Pre ľudí s nadváhou i vysokým tlakom 

Zároveň je vhodné zdôrazniť, že bicyklovanie prospeje i ľudom s nadváhou, prípadne osobám s poškodením kĺbov, nakoľko ide o plynulý pohyb, pri ktorom nevznikajú otrasy porovnateľné s behom či chôdzou. Oporno-pohybový aparát je zaťažovaný minimálne, čo ocenia všetci so zdravotným hendikepom. Trénovať chrbticu si však vieme vďaka striedaniu polohy a výšky sedadla. Bicyklovanie je tiež vhodné pre ľudí s vysokým tlakom.

Pravidelným bicyklovaním si prirodzene budujeme imunitu a pomáha nás tiež chrániť pred vážnymi chorobami ako sú infarkt, mŕtvica, cukrovka, artritída a podobne. Korigovanie či znižovanie telesnej váhy je prirodzeným benefitom. Prispieva k nemu zrýchlený metabolizmus a spaľovanie telesného tuku. Malo by však ísť ruka v ruke so zdravším stravovaním.

Aktívny pohyb na bicykli napomáha aj psychike. Uvoľňuje stres a úzkostné stavy. Prispieva k tomu vylučovanie adrenalínu, endorfínov a testosterónu. Vďaka bicyklovaniu sa tiež upravujú poruchy spánku – je to nielen kvôli vystavovaniu sa svetlu, čo napomáha k synchronizácii biorytmu, ale aj vďaka vylučovaniu kortizolu – stresovému hormónu, ktorý bráni hlbokému spánku a regenerácii.

Bicykel ako darček

Foto: shutterstock.com

Bicyklovanie omladzuje

Ak ešte stále váhate, či sa oplatí investovať do darčeka, ako je bicykel, možno vás presvedčí informácia, že bicyklovanie omladzuje. Prekrvenie a okysličenie spolu s teplom optimalizujú tvorbu kolagénu a prispievajú tak k hladkej a žiarivej pokožke. A nemenej dôležitým pozitívom je socializácia. Výlety na biku s rodinou či ľuďmi podobného záujmu sú jednoducho skvelé. Do úvahy musíme tiež brať ekologický rozmer bicyklovania. 

Výhod je to teda neúrekom, zostáva už len vybrať ten správny typ bicykla, aby ste sa čo najviac trafili potrebám obdarovaného. Úplne na začiatku rozhodovania musí stáť zodpovedanie si otázky, či hľádate horský, cestný, metský, elektrický alebo zjazdový bicykel.Následne prispôsobte výber výške a telesnej stavbe budúceho cyklistu a zvoľte na ich základe správnu veľkosť rámu. Ideálne je nešetriť na kvalite komponentov ako sú prevody, brzdy či odpruženie. Stále populárnejšie sú elektrobicykle, ktoré sú skvelým prostriedkom na zvyšovanie sebavedomia a chuti k jazde. Najmä pre starších či zdravotne hendikepovaných ľudí sú naozaj skvelé. Ich ovládanie je intuitívne a nabíjanie jednoduché. Výskumy dokonca ukazujú, že užívatelia elektrických bicyklov vykazovali omnoho aktívnejší každodenný záujem o bicyklovanie a keď naň už nasadli, tak prešli dlhšiu trasu ako respondenti na obyčajných bicykloch.

Bicykel ako darček

Foto: shutterstock.com

7 rád, na čo myslieť pri výbere bicykla:

1.     Vyberte si overeného a profesionálneho predajcu

2.     Profesionálny predajcovia ponúkajú testovacie jazdy – využite ich i za cenu, že darček nebude prekvapením.

3.     Ideálne je kúpiť si bicykel u predajcu, kde vám ho poskladajú a odborne nastavia

4.     Hliník, karbón či titán? Vyberte si, čo je vášmu srdcu i rozpočtu blízke, ale hlavne potrebám, ktoré od bicykla očakávate

5.     Správna veľkosť je zásadná pre pôžitok z jazdy

6.     Pozor na váhový limit, aby ste ho neprekročili, niektoré špeciálne bicykle totiž majú limit do 85 kg

7.   Pri rozhodovaní či klasické alebo kotúčové brzdy odporúčamé priplatiť si a zvoliť druhú možnosť



hlavná stránka | späť na blog