Načítavam...

Najlepší slovenskí cyklisti 2019 1. čas

Aj keď sa rok 2020 rozbehol pomerne rýchlo, nedá nám sa neobzrie za posledným cyklistickým eventom v minulom roku. Už tradične ním je slávnostný galavečer Zlatý pedál, na ktorom sa udežujú ocenenia našim najlepším cyklistom.

20. decembra 2019 si ocenenie prevzalo 16 cyklistických talentov Slovenska.

Absolútnym víazom a najlepším cyklistom uplynulej sezóny sa stal už deviatykrát Peter Sagan (BORA - hansgrohe). V ankete Zlatý pedál sa mu podarilo triumfova dokopy už desakrát. Spomenieme Saganove úspechy z roka 2019 - víazstvo etapy na Tour de France, 5. miesto na Paríž Roubaix a 4. miesto na Miláno Sanremo.

Na 2. mieste sa stal celkovým víazom ankety Martin Haring - víaz etapy v kategórií C1 v Srbsku, celkový víaz troch podujatí v kategórií C1, ktorý sa na Majstrovstvách  sveta MTB umiestnil na 32. mieste. Martin jazdí za Duklu Banskú Bystricu a stal sa aj víazom Zlatého pedálu v kategórii Horská cyklistika cross country.

Aj na 3. mieste sa umiestnil cyklista Dukly - Ján Andrej Cully, ktorý obsadil 30. miesto na Majstrovstvách Európy v časovke, stal sa majstrom Slovenska v časovke, víazom etapy Okolo Srbska a víazom dvoch etáp Okolo Senegalu.

Ocenenie jza zjazd/four cross za rok 2019 vyhral Adam Rojček (Kellys Factory Team), ktorému sa napriek zraneniu podarilo 4. miesto na majstrovstvách Európy, 2. miesto na pretekoch európskeho pohára v Špičáku aj 18. miesto na pretekoch svetového pohára v Maribore.

Najlepším cyklistom v kategórii cyklotrial sa pre rok 2019 stal majster Slovenska Samuel Hlavatý (CK Rudina), ktorý vybojoval 6. miesto na majstrovstvách Európy i sveta.